O škole‎ > ‎

Provoz školní družiny je od 11:30 do 15:00.

Družinu navštěvuje 25 dětí.

Školní družina je místo, kde děti tráví svůj volný čas po skončení vyučování, proto jim nabízíme možnost, jak se příjemně zabavit. Činnost družiny je přizpůsobena zájmu dětí. Hrajeme různé hry, soutěžíme, ke sportovním aktivitám využíváme školní dvůr i víceúčelové hřiště (při nepřízni počasí tělocvičnu). K dispozici máme i stůl na stolní tenis, stolní fotbálek (kalčo) a počítačovou učebnu. V družině mají děti možnost vyzkoušet si různé výtvarné techniky a svými výtvory zkrášlit prostředí družiny i přilehlé chodby, vyrobit si předměty k užitku i jen tak pro radost z různých materiálů (přírodniny, keramika…). Mohou si zahrát stolní hry, prohlížet nebo číst knihy, skládat puzzle, kostky, modelovat, malovat, nebo si jen tak hrát s kamarády na koberci (dopravní, farma) nebo v „domečku“.

Snažíme se o to, aby dětem bylo ve družině příjemně a získali zde spoustu zajímavých poznatků a znalostí.

Letošní školní rok se zaměříme na celoroční hru v indiánském duchu s názvem "MALÍ APAČOVÉ O POKLAD INKŮ". Cílem naše putování je seznámit děti hravou formou s indiánskou kulturou, jejich tradicemi, zvyky, bohatou rukodělnou činností a mnoha s dalšími zajímavostmi. Během školního roku mohou děti za jejich aktivity sbírat pírka na indiánskou čelenku, která může největší snaživce dovést až za pokladem kmene Inků.