O škole‎ > ‎

Provoz školní družiny je od 11:30 do 15:00.

Družinu navštěvuje 25 dětí.

Školní družina je místo, kde děti tráví svůj volný čas po skončení vyučování, proto jim nabízíme možnost, jak se příjemně zabavit. Činnost družiny je přizpůsobena zájmu dětí. Hrajeme různé hry, soutěžíme, ke sportovním aktivitám využíváme školní dvůr i víceúčelové hřiště (při nepřízni počasí tělocvičnu). K dispozici máme i stůl na stolní tenis, stolní fotbálek (kalčo) a počítačovou učebnu. V družině mají děti možnost vyzkoušet si různé výtvarné techniky a svými výtvory zkrášlit prostředí družiny i přilehlé chodby, vyrobit si předměty k užitku i jen tak pro radost z různých materiálů (přírodniny, keramika…). Mohou si zahrát stolní hry, prohlížet nebo číst knihy, skládat puzzle, kostky, modelovat, malovat, nebo si jen tak hrát s kamarády na koberci (dopravní, farma) nebo v „domečku“.

Snažíme se o to, aby dětem bylo ve družině příjemně a získali zde spoustu zajímavých poznatků a znalostí.

Letošní školní rok se zaměříme na celoroční hru v duchu vesmírného zkoumání s názvem "ZACHRAŇME PLANETU MONSTROXIS!". Budeme poznávat vesmír, především planety a souhvězdí, zaměříme se na výtvarné a pracovní činnosti s vesmírnou tématikou, za aktivní přístup při činnostech budou naši družinoví "kosmonauti" získávat obrázky marťanů, které je, doufejme, dovedou k zachránění planety Monstroxis a na konci školního roku i k nějaké té odměně...